Daktaro Ozo laida apie sulėtėjusią skydliaukės veiklą

Daktaras Ozas hipotirozė

Naujoje JAV pokalbių laidoje apie sveikatą, sportą ir mitybą „Daktaras Ozas“ vėl kalbama apie daugeliui aktualią problemą – sulėtėjusią skydliaukės vaiklą, skydliaukės sutrikimus. Vedėjas daktaras Ozas (tikras vardas ir pavardė Mehmet Oz) teigia, kad skydliaukės sutrikimai dažnai nėra diagnozuojami iškart, kai tik atsiranda tam tikri simptomai ir požymiai, dėl skirtingų priežasčių. Vieną jų – žmonės galvoja, kad, pavyzdžiui, pervargimas, nemiga, svorio didėjimas yra įtakojami tik senėjimo proceso. Todėl ši daktaro Ozo laida yra ypač naudingą, nes išmoksite ne tik atpažinti skydliaukės (sulėtėjusios veiklos veiklos) sutrikimų požymius, bet ir sužinosite kokie maisto produktai, tuo pačiu vitaminai ir mineralai, yra naudingi skydliaukei.

Daktaro Ozo laida. Pirma dalis (2:58 min.) Norėdami peržiūrėti video spauskite ant nuotraukos.
Daktaras Ozas apie skydliaukę
Šioje laidos dalyje daktaras Ozas atskleidžia klausimus, kuriuos turėtumėte sau užduoti, norint sužinoti ar turite skydliaukės sutrikimų.

  1. Ar priaugote svorio? 2-5 ar daugiau kilogramų?
  2. Ar Jūs vargina „smegenų rūkas“? Negalite sutelkti dėmesio, dažnai pamirštate ką nors?
  3. Ar dažnai jaučiatės pavargę?
  4. Ar dažnai Jūsų viduriai būna užkietėję?
  5. Ar dažnai Jums šalta? Šąla plaštakos ir pėdos?
  6. Ar esate paniuręs? Vargina stresas ir/ar depresija?
  7. Ar pastebėjote kokių nors pakitimų savo odoje, plaukuose ir naguose? Sausa oda? Plonėjantys plaukai? Lūžinėjantys nagai?

Simptomai turėtų tęstis bent 3 mėnesius. Jeigu atsakėte TAIP į 3 ar daugiau klausimų, kreipkitės į endokrinologą.

Antroje laidos dalyje pamatysite kaip atrodo skydliaukė ir išgirsite daktaro Ozo ir gydytojos Aviva Romm pokalbį, apie tai, kad skydliaukės simptomai ir požymiai dažnai būna painiojami su klimaksu (menopauze) ar net depresija.

Daktaro Ozo laida. Antra dalis (2:45 min.)
Daktaras Ozas ir išoperuota skydliaukė

Trečioje laidos dalyje gydytojas su kolege aptaria kokie maisto produktai, vitaminai ir mineralai yra naudingi skydliaukei, pagreitina jos funkciją.

  • Vitaminas A: saldžioji bulvė (batatas) ir raukšlėtasis melionas;
  • Selenas: Brazilinės bertoletijos riešutai;
  • Cinkas: špinatai, moliūgų sėklos, anakardžio riešutai;
  • Geležis: pupelės, džiovinti vaisiai, faršas.

Daktaro Ozo laida. Trečia dalis (3:45 min.)
Daktaras Ozas vitaminai ir mineralai

Previous Article

Nemokamos iphone programėlės skydliaukės pacientams

Next Article

Naudingos ir nemokamos Android programėlės

You might be interested in …

mikroskopas

TTH, FT3, FT4, Anti-TPO, Tg, Anti-Tg tyrimai Sosdiagnostika laboratorijoje 79 litai

Tirotropino (TTH,TSH), laisvojo trijodtironino (FT3), laisvojo tiroksino (FT4), antikūnų prieš skydliaukės peroksidazę (Anti-TPO), antikūnų prieš tiroglobuliną (Anti-Tg) ir tiroglobulino (Tg) tyrimai tik 79 litai. Juos, nusipirkus kuponą, galima pasidaryti Vilniaus, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Širvintų Sosdiagnostika […]

gydytoja natūropatė Natasha Turner

Mitybos patarimai iš gydytojos natūropatės – Dr. Ozo laida

Nesiseka sulieknėti, nesvarbu kiek daug sportuojate ir kaip sveikai valgote? Tam įtakos gali turėti skydliaukės sutrikimai. Pirmoje laidos dalyje daktaras Ozas ir gydytoja natūropatė, rašytoja Natasha Turner (jos mitybos patarimai anglų kalba publikuojami asmeniniame interneto puslapyje) pristatė vangios skydliaukės šešių klausimų – simptomų sąrašą, kuris gali padėti išsiaiškinti ar turite mažai skydliaukės hormonų ir lėtą medžiagų apykaitą. Kuo daugiau atsakymų Taip, atsižvelgiant į 3 mėnesių laikotarpį, tuo didesnė tikimybė, kad Jūs turite skydliaukės sutrikimą.

4 komentarai

  1. Sveiki. Nesuprantu.
    Straipsnyje “Skydliaukė ir mityba” yra rašoma, kad “Goitrogenai blokuoja jodo pasisavinimą, didina skydliaukę (gali atsirasti struma), lėtina skydliaukės veiklą (gali atsirasti hipofunkcija). Teoriškai, sergant hiperfunkcija, goitrogenai turėtų sumažinti skydliaukės aktyvumą.”
    Iš šio sakinio suprantu, kad goitrogenai lėtina skydliaukės veikla, todėl jie rekomenduojami tik turintiems hiperfunkciją.

    Bet šiame straipsnyje “Daktaro Ozo laida apie sulėtėjusią skydliaukės veiklą” parašyta, kad skydliaukės funkciją pagreitina produktai saldžioji bulvė ir špinatai, kurie įeina į goitrogenų sąrašą –

    Prašau parašykite kaip yra iš tiesų, nes man aktualu dėl hipofunkcijos.
    Ačiū.

    1. Taip, saldžiosios bulvės ir špinatai yra priskiriami goitrogenams, tačiau šios daržovės turi daug organizmui reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Trumpiau tariant, nauda atsveria padaromą žalą. Beje, jeigu vartosite keletą goitrogenų, nedideliais kiekiais, o ypač termiškai apdorotus, tai neturėtų ženkliai pakenkti skydliaukės veiklai, todėl nebūtina visiškai visko atsisakyti.

  2. Lankausi pas Dr V Sidlauska, man yra hipo- skydliaukes sutrikimas, svorio augimas, susilpneja nagai ir plaukai ir t.t. Uzdraude valgyt juros gerybes tik viena kart i menesi jei labai megstu. Vengti Jodo, pradejus laikytis situ nustatymu man siek tiek nukrito svorio, bet dar labai toli iki pries sutrikus skydliaukei svorio…

  3. Sveiki visi, kurie lankotes sitame puslapyje, as rasau diplomini darba apie skydliaukes sutrikimus. Jeigu turite, kokiu nors skydliaukes sutrikimu gal sutiktumete man padėti ir atsakytumete i kelis klausimus. Mano el. pastas, jei sutiktumete yra ttomuciuykads@gmail.com Gal pazysti dar kokiu zmoniu turinti si sutrikima?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *