Brooke Burke-Charvet – 42 metų 4 vaikų mama, Jungtinių Amerikos Valstijų aktorė, šokėja ir modelis, laimėjo populiarų šokių projektą „Šok su žvaigžde“, vėliau ilgą laiką buvo šio projekto teisėja.
2012 m. lapkričio mėn. jai buvo diagnozuotas skydliaukės vėžys. Atsitiktinai, apsilankius pas gydytoją, jis kakle užčiuopė gumbą. Buvo padarytas ultragarsinis skydliaukės tyrimas ir biopsija. Vėliau gydytojas pranešė, kad yra 75 procentų tikimybė, kad Brooke Burke-Charvet turi skydliaukės vėžį. Tai buvo netikėta žinia jai ir jos šeimai, nes ji nejautė jokių simptomų. Vis dėlto 2012 m. gruodžio mėn. skydliaukės vėžys buvo pašalintas.
Tais pačiais metais trumpame video ji atvirai papasakojo apie ją užklupusį skydliaukės vėžį:
Praėjus daugiau kaip vieniems metams, Brooke Burke-Charvet davė interviu 2014 m. kovo mėnesio „Sveikata“ („Health“) žurnalui ir atskleidė kokios laikosi dietos:
Dabar kontroliuoju maisto porcijų dydį, laikausi Viduržemio jūros („Mediterranean“) dietos, valgau žuvį ir mėsą, daug daržovių, niekada nepraleidžiu pusryčių ir stengiuosi kuo rečiau pirkti greitai paruošiamo maisto, pusfabrikačių. Vis dėlto nesilaikau griežto dietos plano, todėl kai labai noriu, suvalgau mėgstamos picos ar riestainių. Anksčiau esu išbandžiusi labai daug įvairių dietų, matuodavau maisto porcijas, daug ir sunkiai dirbau, praleidau daug laiko liedama prakaitą sporto salėje, tačiau tai vis tiek nedavė norimo rezultato. Kai man buvo 20 metų, aš buvau modelis. Laikydavausi griežtų dietų, turėdavau badauti, vengdavau riebalų ir angliavandenių. O dabar kepu naudodama aliejų, valgau daug riešutų ir avokadų, sportuoju 3 – 5 kartus per savaitę. Nors man 42, tačiau jaučiuosi žymiai geriau nei man buvo 20 ar 30 metų.
[box type=”info” style=”rounded”]Laikantis Viduržemio jūros dietos rekomenduojama valgyti šviežią, ekologišką, mažai apdirbtą maistą nedidelėmis porcijomis, tačiau dažnai (daržovės, vaisiai, riešutai, sėklos, kruopos, ankštinės kultūros, žalumynai, pirmo spaudimo alyvuogių aliejus, jūros gerybės, vėžiagyviai), gerti daug vandens, reguliariai sportuoti. Pienas ir pieno produktai, žuvis, paukštiena, kiaušiniai, turėtų būti vartojami porą kartų per savaitę, raudona mėsa – retai. Duona, košės, makaronai turėtų būti iš neskaldytų grūdų. Reikėtų nepamiršti, kad kai kurios daržovės blokuoja jodo pasisavinimą, vadinamos goitrogenais.[/box]